قوانین و مقررات


شرایط و قوانین


ماده ۱- تعاریف و اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

۱-۱- مشتری: افرادی که در موبو سرا اقدام به خرید یا فروش کرده اند.
۲-۱- همکار: افرادی که در موبوسرا برای انجام خدمات اعلام آمادگی کرده اند.
۳-۱ -کاربر: شخصی است که با فناوری ارتباطی به موبوسرا متصل و از خدمات نرم افزاری بهرمند می‌شود.
۴-۱- کاربران: مشتری ها و همکاران(پیک ها ،کارشناسان) .
۵-1-شرکت: ارائه دهندۀ سرویس موبوسرا.
حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس موبو سرا درسایت ایجاد کرده‌اند.
7-۱- اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران دراختیار موبوسرا قرار داده می‌شود مانند شماره تماس، اقامتگاه، پست الکترونیکی و غیره.

ماده ۲- حساب کاربری

۲-۱- کاربر با ثبت نام در موبو سرا می‌پذیرد که قوانین و مقررات ما را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ کاربران از موبوسرا به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
۲-۲ -برای خرید و فروش از موبوسرا لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری بسازد.
۳-۲- کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در سرویس موبوسرا وارد کند.
۴-۲- هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مشتری درموبوسرا داشته باشد.
۵-۲- مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص درموبو سرا یا سایر خدمات مربوط به موبوسرا انجام می‌شود به عهدۀ کاربر است.
۶-۲ -مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.
۷-۲ -کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند.
۸-۲- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.

ماده ۳- استفاده از موبو سرا

۱-۳- موبوسرا متعهد می‌شوند در حین ارائه خدمات از هرگونه فعالیت نامتعارف که موجب آزردگی مشتری شود امتناع کند.
۲-۳- با استفاده از سرویس موبوسرا کاربر می‌پذیرد که ازموبوسرا برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند.
3-۳- کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از سرویس موبوسرا به صورتی که به موبو سرا صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند.
4-۳ -کاربر می‌پذیرد که موبوسرا ممکن است از ارسال پیامک به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.
5-۳- وبوسرا ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در برنامه ، درصدی از هزینه خدمات کاسته یا درصدی از هزینه خدمات پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر اضافه می‌شود.
6-۳- کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کد ها را به افراد دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند
7-۳- مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از سرویس موبوسرا به عهدۀ کاربر است.
8-۳- با استفاده از سرویس موبوسرا کاربر می‌پذیرد که در حین انجام خدمت، موبوسرا را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالاهای شخصی خود قرار ندهد و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات شخصی و یا محصولات متعلق به دیگران خودداری کند.
9-۳- کاربر متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از در هنگام استفاده از موبوسرا است.
10-۳- خدمات موبو سرا ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت موبوسرا کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربر می‌پذیرد که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و موبوسرا مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.
11-3- کاربر نیازی به پرداخت هر گونه وجه اضافه به هر عنوان از قبیل سختی کار، کمک بلاعوض یا قرض و غیره ندارد و پرداخت اضافی به انتخاب شخصی او بوده و ربطی به موبوسراندارد. موبوسرا این پرداخت اضافه را به هیچ عنوان تایید یا تشویق نمی کند و از کاربر می خواهد که این موارد را حتما به موبوسرا اطلاع دهد.

ماده ۵- مسئولیت موبوسرا

۱-۵ - موبوسرا با تمام امکانات خود تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائۀ و استفادۀ خدمات موبوسرا می‌کند.
۲-۵- موبوسرا با استفاده از نظارت‌های خود تلاش می‌کند سرویس با کیفیت به کاربران، ارائه دهد.
3-۵- تمامی اطلاعات کاربران بعنوان اطلاعات محرمانه نزد موبوسرا محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام صالح.

ماده ۶ - سئولیت کاربران
۱-۶- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام انجام خدمت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و موبوسرا هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و موبوسرا می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی موبوسرا بعمل آورد.

۲-۶- هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار موبوسرا شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و موبوسرا حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

ماده 7- تعهدات فروشنده :

1-7- مسئولیت هرگونه مغایرت اطلاعات گوشی اعم ازنرم افزاری و سخت افزاری با اطلاعاتی که فروشنده اعلام کرده بر عهده فروشنده می باشد.
2-7- جهت خدمت رسانی بهتر فروشنده موظف است پس از پذیرش اولیه ، گوشی را حداکثرتا3 روز کاری به شرکت ارسال نماید.
در غیر اینصورت عواقب ناشی از تاخیر به عهده فروشنده می باشد.
3-7 - گوشی هایی که فروشنده جهت فروش معرفی می کند باید از لحاظ ظاهری قابل قبول باشد. گوشی های کارکرده در حد نو 26% زیر قیمت آکبند روز بازار قیمت گذاری می شود و هرچقدر از میزان کیفیت آن کم شود متناسبا قیمت آن نیز کاهش خواهد یافت .
4-7 - گوشی هایی که مدل صفر انها در بازار نباشد طبق قیمت گذاری کارشناس منصفانه وبالاتر از قیمت بازار قیمت گذاری می شود.
5-7 - فروشنده تعهد میدهد اگر گوشی توسط کارشناسان به هر دلیلی تایید نشد وهمچنین اگر از قیمت گذاری کارشناس راضی نبود هزینه پست عودت به عهده فروشنده خواهد بود. هزینه عودت گوشی هنگام ثبت گوشی باید واریز گردد. این هزینه در صورتی که گوشی سالم باشد با مبلغ گوشی برگشت داده خواهد شد.
6-7- فروشنده تعهد میدهد مبلغ گوشی را پس فروخته شدن از سایت ،از شرکت مطالبه نماید و منتظر اعلام فروخته شدن گوشی توسط شرکت بماند.
7-7- فروشنده تعهد می دهد که تست کارشناسان مجموعه مورد تایید او خواهد بود و در صورت هرگونه اختلاف نظر،مسئولیتی بر عهده شرکت نمی باشد.
8-7- فروشنده تمام اختیارات گوشی از جمله حق انتقال مالکیت را به شرکت واگذار می نماید.
9-7- فروشنده موظف است هر زمان که شرکت درخواست نماید،نسبت به انتقال مالکیت گوشی اقدام نماید.
10-7- فروشنده موظف است قبل از ارسال گوشی تمام اطلاعات از جمله الگو ، رمز و هرگونه فایل شخصی را از گوشی پاک نماید در غیر اینصورت شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال اطلاعات شخصی فروشنده نخواهد داشت .

ماده 8- تعهدات خریدار :

1-8- خریدار موظف است همزمان با ثبت سفارش،هزینه مربوط به خرید خود را واریز نماید.
2-8- خریدار باید در زمان تحویل سفارش از پیک بخواهد گوشی را فک پلمپ و تست نموده و لیست تست را امضاء نماید.
3-8- در صورت بروز هرگونه مشکل پس از تحویل، گوشی پس گرفته نخواهد شد و موبوسرا هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
4-8- خریدار باید به به کارشناس وپیک در سایت امتیاز دهد.
5-8- خریدار باید هرگونه تخلف و سهل انگاری پیک را به شرکت اطلاع دهد.
6-8- درصورت عدم حضور خریدار ، گوشی به آدرسی که خریدار اعلام نموده ،تحویل داده خواهد شد.
7-8- در صورتی که آدرس اعلام شده توسط خریدار درست نباشد و یا 2 روز متوالی که پیک برای تحویل گوشی مراجعه نموده کسی در محل نباشد ، خریدار موظف است کرایه ارسال مجدد را پرداخت نماید.

ماده 9- موارد فنی

کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش سرویس موبوسرا یا سرویس های مرتبط با موبوسرا انجام دهد.

ماده 10- محتوای تولید شده توسط کاربران

موبوسرا ممکن است گاهی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، برنامه موبایل و یا سایر بخش‌های این سرویس عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در سرویس ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود اما با ثبت آنها در سرویس‌های مرتبط به موبوسرا کاربران این حق را می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین موبوسرا مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص یا شرکت‌های دیگر منتقل کند.

ماده 11- قطع سرویس

موبوسرا در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (همکاریا مشتری) می‌تواند برای شرکت یا سایر مشتریان خطرناک باشد یا مطلوب نباشد حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس موبوسرا را دارد.

ماده 12- توافق از راه دور

۱-12- کاربر توافق می‌کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به موبوسرا، از طریق سیستم رایانه‌ای موبوسرا بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.
۲-12- مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربر برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.
۳-12- کاربر می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف موبوسرا به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
۴-12- کاربر با عضویت در سرویس موبوسرا قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کند.